Biblioteka Naukowa Związku Kompozytorów Polskich

Logo Biblioteki Naukowej ZKP
English
Powiększ czczionkę
Resetuj czczionkę
Zwiększ kontrast
Resetuj kontrast

Prezentacja portalu mycielski.polmic.pl

Zdjęcie ze spotkania - prezentacja

Fot. Maciej Borowski/festiwal Warszawskie Spotkania Muzyczne

2023-05-26
W ramach 37. festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne, 16 maja 2023 w warszawskiej siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego przy ul. Fredry, odbyła się prezentacja portalu internetowego mycielski.polmic.pl poświęconego Zygmuntowi Mycielskiemu.

Jest to kolejna pozycja w serii stron monograficznych poświęconych wybranym kompozytorom i muzykologom, zrealizowanych przez Związek Kompozytorów Polskich i udostępnianych na stronie polmic.pl. Na portalu można znaleźć teksty, fotografie i nagrania, związane z postacią Mycielskiego oraz jego twórczością kompozytorską i pisarską. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Podczas spotkania autorzy tekstów publikowanych na portalu – Beata Bolesławska-Lewandowska, Barbara Mielcarek-Krzyżanowska i Marek Zagańczyk – omówili jego strukturę i zawartość, prezentując jednocześnie sylwetkę tej niezwykłej postaci, nadal pamiętanej przez wielu kompozytorów, muzykologów i pisarzy.

Cenną częścią wydarzenia były rozmowy kuluarowe, których serdeczną i ciekawą atmosferę uwieczniły prezentowane fotografie. Autorem zdjęć jest Maciej Borowski, a portal powstał dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” w latach 2021 i 2022. (Iz.)
przesuń w lewo
przesuń w prawo
X