Biblioteka Naukowa Związku Kompozytorów Polskich

Logo Biblioteki Naukowej ZKP
English
Powiększ czczionkę
Resetuj czczionkę
Zwiększ kontrast
Resetuj kontrast

Poszukiwanie. Jerzy Artysz w rozmowie z Sylwią Wachowską i Aleksandrem Laskowskim

Okładka książki

Poszukiwanie. Jerzy Artysz w rozmowie z Sylwią Wachowską i Aleksandrem Laskowskim
Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Kraków 2022

2022-10-29
20 września 2022 roku, jako wydarzenie towarzyszące 65. „Warszawskiej Jesieni”, w warszawskiej siedzibie PWM przy ul. Fredry 8 odbyło się spotkanie z Jerzym Artyszem zorganizowane wspólnie przez Bibliotekę ZKP - Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne, połączone z promocją książki Poszukiwanie. Jerzy Artysz w rozmowie z Sylwią Wachowską i Aleksandrem Laskowskim.

Pięknie wydana książka, dostępna w księgarni internetowej PWM, tak została zaprezentowana przez wydawcę:

W „Poszukiwaniu", kolejnej publikacji z serii „Opera”, baryton Jerzy Artysz opisuje Aleksandrowi Laskowskiemu i Sylwii Wachowskiej koleje swojej kariery śpiewaka i pedagoga. Profesor Artysz wspomina rzeczywistość wojennej pożogi, matkę, która zawsze widziała w nim muzyka, nie zawsze szare lata PRL-u: edukację muzyczną, konkursy śpiewacze i pierwsze role w Operze Łódzkiej. Opowiada o warsztacie dojrzałego artysty – partiach w spektaklach Teatru Wielkiego i Warszawskiej Opery Kameralnej oraz wykonawstwie pieśni. Jako że duże znaczenie dla rozwoju artystycznego i pracy pedagogicznej Artysza miały doświadczenia zdobyte we Włoszech i w Hiszpanii, nie mogło zabraknąć opowieści z Południa. O nauczaniu profesor rozprawia z żarem, dokonuje tu swego rodzaju wykładni zasad kształcenia kolejnych pokoleń śpiewaków. Z wywiadu rzeki wyłania się obraz artysty i pedagoga, który nie spoczywa na laurach, lecz ciągle poszukuje nowych dróg i z prawdziwą pasją oddaje się każdemu wyzwaniu, które przynosi los. (

Polskie Wydawnictwo Muzyczne przekazało do zbiorów naszej Biblioteki egzemplarze książki, za co serdecznie dziękujemy.Zainteresowanych zapraszamy.

X