Biblioteka Naukowa Związku Kompozytorów Polskich

Logo Biblioteki Naukowej ZKP
English
Powiększ czczionkę
Resetuj czczionkę
Zwiększ kontrast
Resetuj kontrast

Wykłady plenarne z 52. Konferencji Muzykologicznej ZKP dostępne na YouTube

Zrzut ekranu widoku na YouTube

2023-12-02
Z przyjemnością zapraszamy do obejrzenia dwóch wykładów plenarnych zarejestrowanych podczas 52. Konferencji Muzykologicznej ZKP „Muzyka polska. Tradycja i współczesność”, która odbywała się w dniach 7–9 września 2023 roku w Instytucie Muzyki Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie.

Konferencję rozpoczął wykład pani prof. Luby Kijanowskiej-Kamińskiej z Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki pt. Rola muzyków polskich w kształtowaniu ukraińskiej profesjonalnej szkoły kompozytorskiej XIX i początku XX wieku. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji wideo na naszym oficjalnym kanale YouTube.

Wykład pani prof. Luby Kijanowskiej.

Drugi wykład plenarny, zatytułowanyComposition as Reconstruction: Music in Poland from World War II to Socialist Realism wygłosił prof. J. Mackenzie Pierce z University of Michigan. Nagranie w języku angielskim zostało zaopatrzone w polskie napisy. Serdecznie zapraszamy.

Wykład prof. J. Mackenziego Pierce’a.

Konferencja została zorganizowana przez Sekcję Muzykologów Związku Kompozytorów Polskich we współpracy z Instytutem Muzyki Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego przy wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała nauka - wsparcie konferencji naukowych”.

(Iz.)
X