Biblioteka Naukowa Związku Kompozytorów Polskich

Logo Biblioteki Naukowej ZKP
English
Powiększ czczionkę
Resetuj czczionkę
Zwiększ kontrast
Resetuj kontrast

Zespół Biblioteki ZKP życzy pięknych i dobrych świąt!

Filip, Wiktoria, Iza i Kuba. Plac Poli Negri (Pięciu Rogów) w Warszawie

Filip, Wiktoria, Iza i Kuba. Plac Poli Negri (Pięciu Rogów) w Warszawie

2022-12-24
22 grudnia popołudnie i wieczór spędziliśmy razem, dyskutując (m.in.) o bieżących sprawach i projektach, pomysłach i planach na przyszłość i potrzebie określania na nowo własnej tożsamości i metod działania w zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości.

Następnie odwiedziliśmy Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, gdzie odbył się koncert reaktywującej swoją działalność fundacji Partnerstwo w Muzyce. Udział znakomitych muzyków przesądził o wysokim poziomie artystycznym wydarzenia, wystąpili bowiem: Olga Pasiecznik - sopran, Janusz Wawrowski - skrzypce, Karol Kozłowski - tenor, Marianna Sikorska - wiolonczela oraz Mischa Kozłowski - fortepian. W wykonaniach zwracała uwagę przepiękna współpraca, prawdziwie muzyczne zgranie tych wielkich osobowości muzycznych w różnych kameralnych składach. Misja fundacji znalazła tu odzwierciedlenie, dzięki czemu koncert niósł pokrzepienie, tak potrzebne w świątecznym okresie. Dziękujemy! Więcej o koncercie i akcji humanitarnej “Solidarni z Ukrainą” organizowanej przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie we współpracy z Polską Akcją Humanitarną na stronie wydarzenia na FB

Potem jeszcze krótki spacer przez oświetlone i pełne życia mimo późnej pory ulice Warszawy - Nowy Świat, Chmielna - na plac Poli Negri (zwany placem Pięciu Rogów), skąd najserdeczniej pozdrawiamy, życząc, by święta pozwoliły odpocząć i nabrać sił do dalszej pracy.
X